eggy.com.tr
Türkçe | English
 
Eggy Nerede Bulurum
Sertifikalarımız
Yumurtanın sağlık açısından size kazandırdıkları, yemek tarifleri ve daha fazlası...
Üretim Tesislerimiz
E-Bülten
Üye olun. Güncel bilgiler e-mail adresinize gelsin.
 

Yumurta Yemekleri

Baranoklar Gida

DHA

Omega 3 6

Selenyum

Özel Special Yumurta

Yumurta Çeşitleri

Yumurtacı

Yumurta Faydaları

Toptan Yumurta

İlginizi Çekebilir

Yumurta Faydaları

 
 
yumurta faydaları
Yumurta Faydaları

Yumurta, anne sütünden sonra besleyici değeri çok yüksek olan ve insanın ihtiyacı olan tüm besin öğelerini içerisinde barındıran tek besindir. Birçok kişi vücudun protein ihtiyacını etten alınması gerektiğini söyler ama uzmanlar göre et olması şart değildir. Çünkü en kaliteli proteinler yumurtada bulunur. Bu yüzden çocukların gelişiminde yumurta faydaları protein kaynağı olarak yumurta kullanılmasına önem verilmelidir.

Vitamin yönünden de çok değerli olan yumurta da A, D, E ve B başta olmak üzere birçok vitamin vardır. Bu vitaminler sayesinde deri ve göz sağlığı, vücudumuzu zararlı maddelere karşı koruma, kemik bozukluğu oluşmasını engelleme ve solunum ve sindirim sisteminin sağlıklı olmasını ve enfeksiyonlara karşı korunmasını sağlar. Mineral değerleri çok yüksek olan yumurta, demir ve çinko minerallerinin bünyesinde oldukça fazla barındırır.

Demir mineralinin eksikliğinde Anemi(Kansızlık) hastalığı ve çocukların öğrenme yeteneğinde düşüş görülür. Çinko minerali ise büyüme-gelişme ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.

 

Facebook'ta Paylaş

 

Twitter'de Paylaş

 

Google Plus'ta Paylaş

 
 
Baranoklar Tavukçuluk
 
bizi
takip edin
Copyright © 2012 Eggy Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır.
 
 
Eggy Özel Ürünler
PCDOKTORUM